Yazıyı sese çevirme-logo

Ticari Çeviri

ticari çeviri, tercüme

Dünya artık küçülüyor, farklı ülkelerden şirketler birbirleriyle işbirliği yapıyor. Yepyeni uluslararası şirketler kuruluyor; şirketler arasındaki ticari bağlantılar güçlenip sağlamlaşıyor.


Günümüz ticari ilişkilerinin sağlıklı ilerlemesi için de ticari çeviri hizmetlerinin önemi giderek artıyor. Yanlış anlaşılmaların önlenmesi, verilerin doğru aktarılması adına başvurulan ticari çeviri hizmetleri tüm ticari belgelerin kaynak dilden hedef dile çevrilmesini kapsıyor.


Ticari çeviri yapılacak belgelerin kapsamları oldukça geniş; ticari sicil gazeteleri, anlaşmalar, sunumlar, fiyat teklifleri, kâr – zarar raporları, bilançolar ve tanıtım broşürleri ticari çevirmenlerin görev tanımına giriyor.


Çevirisi yapılan belgelerin konuları göz önünde bulundurulduğunda ticari çevirinin teknik bir çeviri olduğu daha net ortaya çıkıyor. Ekonomi ve finans alanındaki terminolojiye hakim olunmadığı takdirde ticari belgelerin çevrilmesi sırasında hata yapma şansı yükseldiği için bu alanda mutlaka profesyonellerden hizmet alınması gerekiyor.


Ingilizceturkce.gen.tr online çeviri platformu olarak sadece konusunda deneyimli ve sektörle bağlantısı olan uzman çevirmenlerle çalışıyoruz. Ticari çevirilerin yanlış yapılmasından kaynaklı maddi zarar oluşumunu önlemek ve uluslararası ticarette şirketlerin güçlenmesini sağlamak adına çevirmenlerimizin bilgilerini sürekli güncel tutması için çaba harcıyoruz.


profesyonel tıbbi çeviri

Yeni Pazarlara Açılmak İstiyorsanız Ticari Çeviri Hizmeti Tam Size Göre


Ticari çeviri hizmetinden sadece mevcutta uluslararası bağlantısı olan işletmeler yararlanmaz. Aynı zamanda yeni pazarlara açılmak, uluslararası ticaret yapmak, yurt dışı pazarından iş ortağı bulmak isteyen işletmeler de ticari çeviri hizmetlerinden yararlanabilirler.


Yeni partnerler arayan firmaların kendilerini en doğru şekilde ifade edebilmeleri ve amaçlarını aktarabilmeleri için ticari çeviri hizmeti kritik bir öneme sahiptir. Hedeflenen pazardaki işleyiş kadar bu ülkelerin kültürlerine hakim olarak hazırlanan metinler şüphesiz ilgi uyandıracaktır.


İstenmeden yapılan küçük bir hata dahi hedef pazara girmeyi engelleyebilir. Firmanın hedeflerinin doğru aktarılması, şirket bilgilerinin eksiksiz sunulması ve kültür farklılıklarının giderilip kalıcı iş ilişkilerinin oluşması için ticari çeviri hizmetinin mükemmel olması gerekir.


Yeni pazarlara açılmak ve uluslararası bir şirket haline gelebilmek için başvurulan ticari çeviriler, aynı zamanda mevcut ticari ilişkilerin sağlamlaşması adına da önemlidir. Firmaların işlerine gösterdikleri ciddiyeti ön plana çıkaran ticari çeviri hizmeti ancak işinin ehli profesyonel çevirmenler tarafından eksiksiz hale gelebilir.


Ticari çevirmenler hedef dili ve kaynak dili çok iyi bilmelidirler. Yazım yanlışları ve imla hataları kesinlikle ticari çeviri yapılan metinlerde yer almamalıdır. Ülkelerin kültürlerine hakim olan çevirmenler, kurdukları cümlelerde kullandıkları tüm kelimeleri ölçüp tartarak seçmelidir. Rakamların bulunduğu belgelerde de aynı özen korunmalıdır.


Kullanılan yanlış bir terimin ya da eksik yazılan bir rakamın ticari ilişkileri tehlikeye sokabileceği kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Ticari çeviri yapacak profesyonel çevirmenlerin sorumlulukları bunlarla da sınırlı değildir. Kaynak metinde yer alan noktalama işaretleri, özel isimler, unvanlar, cümlelerdeki zaman çekimleri de çevirmenlerin sorumluluğundadır.


profesyonel tıbbi çeviri

Ticari Çeviri Hizmeti Alarak Global Dünyanın Gerisinde Kalmayın


Ingilizceturkce.gen.tr ailesi olarak iş ortaklarımıza sunduğumuz ticari çeviri hizmetleriyle onların global ölçekli büyüme trendine girmelerine yardımcı oluyoruz. Ticari başarılarını arttırmak ve iş ortaklarıyla aralarındaki ilişkiyi sağlamlaştırmak adına en profesyonel ticari çevirmenlerle çalışıyoruz.


Çevirmen tercihimizi yaparken geçmiş tecrübelerine, dillere olan hakimiyetlerine ve ülkelerin kültürlerine ne kadar aşina olduklarına dikkat ediyoruz. Ticari çeviri hizmeti verirken sorumluluğumuzun farkında olarak iş ortaklarımızın tüm ihtiyaçlarına net çözümler sunabilmek için kendileriyle dirsek temasında oluyoruz.


Ticari çeviri hizmetimizden yararlanmak ve kendinizi en doğru şekilde ifade edebilmek için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Mesai dışında da olsak, tek bir e-posta göndererek hizmetlerimizle ilgili detayları öğrenebilirsiniz.


Hızlı ve sorunsuz talimatlarımızla ticari çeviri gerektiren yazışmalarınızı kesintiye uğratmadan sizlere destek oluyoruz. Ticari hayatta geç kalmamak, yazışmaları zamanında yapmak ve başarılarınızı daim kılmak için doğru adrestesiniz!


Tüm Hakları Saklıdır! © ingilizceturkce.gen.tr

Masaüstü versiyon