Yazıyı sese çevirme-logo

Akademik Çeviri

akademik çeviri, tercüme

Kaynak dilde yazılan akademik yazıların hedef dile profesyonel bir şekilde çevrilmesi akademik çeviri olarak adlandırılır. Akademik çevirilerin yapılması sırasında çevirmenin öznel görüşleri kesinlikle metinlerde yer almaz. Böylece yapılan bilimsel araştırmalar tüm gerçekliği ile aktarılmış olur.


Online çevirilerin öncü platformları arasında yer alan ingilizceturkce.gen.tr, diğer profesyonel çeviri türlerinde olduğu gibi akademik tercüme konusunda da en kaliteli hizmetleri verebilecek bir kadroyla hizmetlerini sürdürmektedir.


Zamanında teslimat yapan ve çevirilerinde en yüksek kaliteyi hedefleyen firmamız; doktora tezlerinin, bilimsel belgelerin, araştırmaların, akademik yayınların ve makalelerin akademik çevrilerini yapmaktadır.


Bilimsel bulguların farklı dillere çevrilerek evrenselleşmesi, içselleştirilmesi ve bilgi birikiminin artması adına sunulan ayrıcalıklı akademik tercüme hizmetimizin tamamı uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.


Akademik çevirisi yapılan bilimsel kaynakların kapsam bakımından bir sınırı bulunmaz. Fen bilimleri, sosyal bilimler, işletme, ekonomi, güzel sanatlar, uluslararası ilişkiler gibi alanlarda akademik çeviri hizmetlimize başvurulabilirsiniz.


Akademik çeviri yapılırken dikkat edilmesi gereken temel konu çeviri yapılacak branşlardaki terminolojiye hakim olunmasıdır. Kaynak ve hedef dile hakimiyet ya da bu dillerin konuşulduğu ülkelerin kültürüne aşinalık akademik çeviri için yeterli değildir. Akademik alanlarda kullanılan terminolojiye hakimiyet gerekir; aynı zamanda o branştaki güncel gelişmelerin de çevirmen tarafından bilinmesi çevirinin kalitesini arttıracaktır.


profesyonel tıbbi çeviri

Akademik Çeviri Hizmetimiz ile Fark Yaratıyoruz


Kaynak metni anlayan, özümseyen ve herhangi bir anlam kaybına izin vermeden hedef dile çeviren tecrübeli kadromuzdan her zaman destek alabilirsiniz. Akademik alanlarda profesyonellikleri olan uzman çevirmenlerimizle verdiğimiz akademik çeviri hizmetimizle bilimsel ve akademik bilgi birikimine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.


Bünyemizde çalışan uzman çevirmen kadromuzun gerçekleştirdiği akademik çevirilerde öznel yorumlar bulunmaz. Çeviri hizmetimiz; kaynak metinde yazan bilgilerin birebir çevrilmesini kapsar. Çevirmenin edebi kaygılar barındırmadığı akademik çevirilerde kaynak metinde kullanılan anlatım tekniklerinden sapılmaz. Kısaltmalar, formüller ve rakamlar aynı şekilde hedef metne aktarılır.


Belirlenen bilimsel alanlarda kullanılan terimlere hakim olan, değişmeleri yakından takip eden, jargonu bilen profesyonel çevirmen ekibimizden yüksek verim alabilirsiniz. Kaynak metinde yer alan cümle yapılarına uygun çeviri yapan uzmanlarımız mümkün olduğunca cümleleri bölme, kısaltma ya da yapılarını değiştirme gibi yollara başvurmazlar. Çeviri sürecini özenle planlarlar, gerektiğinde geri bildirimde bulunarak süreçten sizin de haberiniz olmanızı sağlarlar.


Uzman çevirmenlerimizin sizlere sundukları en büyük avantajlardan biri de akademik yayınları düzenli olarak takip etmeleridir. Çeviri yapılacak bilim dalında yaşanan gelişmeleri bilirler, olaylar arası bağlantıları kurabilirler; böylece çeviri yapacakları kaynak metinde anlatılan konuların arka planlarına hakimiyetlerini arttırlar.


profesyonel tıbbi çeviri

Kaliteden Ödün Vermeden Hesaplı Akademik Çeviri Hizmeti Sunuyoruz


Tecrübemiz ve yüksek hizmet standartlarımızla hayatınızı kolaylaştırıyoruz. Akademik gelişmelere katkı sağlamak ve bilim dünyasının evrilmesine destek olmak isteyen müşterilerimize hızlı teslimat yapıyoruz. Günümüz dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda düzenlediğimiz hizmet sürecimizle kesintisiz ve fark yaratan çözümlerimizle sizlere destek oluyoruz.


Akademik yayınların ya da tezlerin çevrilmesi için kaliteli, ayrıcalıklı, aynı zamanda uygun fiyatlı hizmet almak istiyorsanız bizden destek alabilirsiniz. Mesai saatlerinde telefonya da e-posta yoluyla bize ulaşabilir;belgelerinizle alakalı fiyat ve teslim sürelerini öğrenebilir ya da işlemdeki belgelerinizin son durumuyla alakalıdetaylı bilgi alabilirsiniz.


Mesai saatleri dışında dahizmeti almanız gerektiğinde taleplerinizi bize e-postayla iletebilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapan ekibimizle akademik çeviri hizmeti ile ilgili detaylı görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.


Kaliteden ödün vermeyen ve iş ortaklarının ihtiyaçlarını eksiksiz tamamlamak için faaliyetlerini özenle sürdüren firmamız verdiği profesyonel akademik tercüme hizmetiyle akademik literatüre katkı sağlayacak çalışmalara imza atmaktadır.


Tüm Hakları Saklıdır! © ingilizceturkce.gen.tr

Masaüstü versiyon